WEG Normandy 2014 – zakončení atraktivním finále 4 nejlepších jezdců světa

DanielT Žádný komentář

Ohlédnutí se za WEG v Normandii 2014

Hry navštívilo rekordní počet 565.000 diváků

Po druhém týdnu špičkového sportu a závěrečném víkendu se světové jezdecké hry mohou pochlubit výjimečnou návštěvou, doslova davy prošly v městem Caen při již 7. ročníku Světových jezdeckých her. Mezinárodní jezdecká federace (FEI) potvrzuje, že lestos bylo největší publikum od vzniku této jezdecké události v roce 1990. Také rekordní počet 1750 novinářů z 52 zemí, kteří byly akreditováni pro hry, svědčí o globální odezvě této jedinečné události a oslavě velkého jezdeckého sportu. Hry se opakují v cyklu 4 let. podobně jako je tomu u olympijských her a letošní hry jsou tak dobrým znamením pro další “event” v roce 2018 v Kanadě.

Pro organizační výbor Normandie 2014, je poslání prakticky naplňeno. V posledních dvou týdnech přišly okamžiky naplnění očekávání plné spokojenosti a fantastických překvapujících výkonů, stejně jako obtížných a nepřekonatelných momentů i okamžiků plných smutku. Úplné vyhodnocení her se v příštích týdnech ukáže na dopad na region Normandie. Předně se jedná o ekonomické dopady (zejména obsazenosti hotelů, poměr a spotřeba diváků, z nichž polovina byli Francouzi), ukazující, že veřejnost byla přítomna v plné síle a pokračoval tak impuls zahájený 70. výročím vylodění spojenců v Normandii v den D. a celý jezdecký svýtek byl sledován a přenášen v televizi po celém světě.

Jezdecké umění

Jako vždy se zraky všech diváků na konci her upínaly na soutěž jednotlivců v parkurovém skákání. Do vlastního finále pak se vždy kvalifikují 4 nejlepší jezdci a začínají bodové hodnocení nově s čistým štítem. Finále je pak velmi atraktivní pro diváky, neboť probíhá v principu střídání finálových koní mezi jezdci.

Světový chov koní

Zajímavostí pak je nejen soutěž jezdců, ale také srovnání zůčastněných plemen koní, které reprezentují finálový koně. Mohli jsme tak srovnávat koně:

* Zenith SFN plemene KWPN s jezdcem Jeroen Dubbeldamem (NED)
* hřebce Casall Ask
holštýnské plemenné knihy s jezdcem Rolf-Göran Bengtssonem (SWE)
* belgický teplokrevník Cortes C s jezdkyní Beezie Madden (USA)
* Orient Express HDC
plemene Selle Francais s jezdcem Patrice Delaveau (FRA)

Semifinálový parkur vítězného jezdce soutěže jednotlivců Jeroen DUBBELDAM (NED)

Celé finále lze sledovat v odkaze na CT Sport

Jeroen DUBBELDAM ve finále mistrovství světa v Normandii – 4 parkury na 4 finálových koních

Velmi profesionální a zajimávé zhodnocení svého výkonu ve finále na svých stránkách uvádí švédský jezdecký mistr R. G. Bengtsson, který měl ve finále opravdu smůlu, neb jako jedinný udělal chybu se svým vlastním koněm Casall Ask. Přičemž jak sám uvádí, tato chyba se při takovémto klání nepřipouští. Nicméně velmi pozitivně hodnotí připravenost koní ve finále. Palec nahoru !!!

Casal Ask

Screen Shot 2014-09-23 at 13.22.57

Share on Facebook

Přidat komentář

*